İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Açıköğretim Sınavları
  3. Deneme sınavı nasıl çözülür ? Deneme sınavını bitirdikten sonra ne yapmalıyız ?
Trendlerdeki Yazı

Deneme sınavı nasıl çözülür ? Deneme sınavını bitirdikten sonra ne yapmalıyız ?

Deneme sınavını bitirdikten sonra ne yapmalıyız _

Üniversite sınavına hazırlanan gençler için ele alacağımız bu makalemizde deneme sınavı çözdükten sonra neler yapılacağını, sınav sonrasında nasıl bir yol izleneceği hususunda bir takım yardımcı olacak bilgiler vereceğiz.

Deneme Sınavının Faydaları Nedir _
Deneme Sınavının Faydaları Nedir

Deneme sınavı nasıl çözülür ? Deneme sınavını bitirdikten sonra ne yapmalıyız ?

Üniversite sınavına hazırlanan gençler sınavın birinci bölümü olan Temel Yeterlilik Testi ve sınavın ikinci bölümü olan Alan Yeterlilik Testi sınavı öncesinde deneme sınavına girip hangi konudan eksik olduğunu görürler. Deneme sınavları sonuçları genellikle aynı gelmez. Yapılan deneme sınavları genellikle farklı yayınevlerinin deneme sınavları olduğundan dolayı genelde aynı puanı alan öğrencileri çok azdır. Deneme sınavına başlarken gerçek sınavda olduğunuzu hiçbir zaman unutmayın arkadaşlar. Gerçek sınavda gibi kendinizi kontrol edin, rahat nefes alıp verin, eğer bir problem yaşarsanız 1 dakika nefes alıp verin. Deneme sınavı sonuçlarını mutlaka kayıt edin, hangi dersten ne kadar yanlış ne kadar doğru ve çıkan net sonuçlarını mutlaka kayıt etmelisiniz ve sonuçları karşılaştırmalısınız. Hangi konudan eksik olduğunuzu mutlaka belirlemelisiniz. Genel olarak deneme sınavlarının amacı konu eksikliği, soru çözmede pratiklik kazanma, soruları hızlı ve dikkatli bir şekilde çözme gibi birçok deneyim ve tecrübe kazandırmaktadır.

Deneme sınavına girdiğiniz zaman fark edeceğiniz bir konu da farklı yayınevlerinin soru kitapçıklarıdır. Bunun asıl amacı öğrencinin farklı tipte soru görmesi, farklı sorulara alışmasıdır. Deneme sınav sonuçları yukarıda da bahsettiğimiz gibi hemen hemen aynı olmaz. Farklı yayınevlerinin deneme sınavlarına girdiğiniz zaman aşağı yukarı aynı sonuçlar ile karşılaşırsınız ama bu size bir artı kazandırır. Farklı tipte soru tipi görmek sizi diğer adaylardan bir adım önde tutar. Bu da size başarıyı getirecektir. Ne kadar farklı tipte soru çözerseniz o kadar başarıya yakınsınızdır. Unutmayın deneme çözmek size her zaman artı puan kazandıracaktır. Farklı denemeler sizi farklı kılacaktır. Ders Çalışıyoruz ailesi olarak sınavlarda başarılar dileriz.

Yorum Yap

Sende Düşünceni Paylaş