İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Dikey Geçiş Sınavı
 3. Matematik Öğrenmenin 3 Altın Kuralı

Matematik Öğrenmenin 3 Altın Kuralı

Matematik Öğrenmenin 3 Altın Kuralı

Matematik Öğrenmenin 3 Altın Kuralı nedir ? Matematik öğrenmek isteyen arkadaşlar mutlaka bu yazımızı takip okumalıdır. Matematik gerçekten çok korkulacak “yapamıyorum, edemiyorum” gibi kelimeler yerine “çok kolay gerçekten, artık matematik çözebiliyorum” şeklinde cevaplar ile değiştirecektir. Bu yazımız matematik öğrenmede sorun yaşayan ve matematiği gerçekten öğrenmek isteyen arkadaşlar için mutlaka okunması gereken bir yazıdır.

Matematik öğrenmeye başlamadan önce mutlaka öğrenme isteğinizin olup olmadığına karar vermelisiniz. Eğer gerçekten matematik öğrenmek istiyorum, evet ben bu dersten korkmuyorum, matematiği yeneceğim gibi düşünceler var ise kafanızda mutlaka olumlu düşünmeli ve başlamadan önce de bunu olumlu bir şekilde yansıtmalısınız.
Matematik öğrenmenin bana göre 3 altın kuralı vardır arkadaşlar. Bu altın kurallar mutlaka uygulandığı takdirde inanın bana diğerleri gerçekten gelecektir. İşte sizlerle paylaşmak istediğimiz üç altın kuralımız.

Matematik Öğrenmek için 3 Altın Kural

Matematik Öğrenmenin 3 Altın Kuralı

 1. Altın Kuralımız
  Öğrenme isteği :
  Öğrenme isteği sadece matematik için değil genelde tüm dersler ve ayrıca yaşadığınız sürece öğrenme isteğiniz sürekli devam ederse sadece matematik alanında değil hemen hemen bütün alanlarda başarılı olursunuz. Öğrenmeye her zaman açık olmalısınız ve her zaman öğrenme isteğiniz mutlaka açık olmalı. Öğrenmek, bilgili ve kültürlü olmanın bir parçasıdır.

 1. Altın Kuralımız
  Sabır :
  Sabırlı olmak öğrenmenin bir parçasıdır. Sabır göstermek aslında her zaman hayat boyu karşımıza çıkan engelleri sabır ederek aşmak gerekir. Matematikte örneğin bir konuyu tam olarak anlayamadınız ve dediniz ki ben matematiği öğrenemiyorum. İşte bu noktada sabır gösterip devam ederseniz ve hiçbir zaman vazgeçmezseniz o dersi mutlaka öğrenirsiniz. Sabır göstermek çok önemli arkadaşlar. Bu yüzden mutlaka sabırlı olmalısınız.

 1. Altın Kuralımız.
  Çalışmayı Bırakmamak: Çalışmayı bırakmamak çok önemlidir. Pes ettiğiniz anda hiçbir zaman sağlıklı bir yol alamazsınız. Çalışmayı hiçbir zaman bırakmamalı, her zaman soru çözerek tekrar etmelisiniz.

Yukarıda sizler için paylaştığımız matematik öğrenmenin 3 altın kuralı yazımızda da belirttiğimiz gibi bir çalışmaya başlamadan önce mutlaka önce kendinize sormalı, hazır olduğunuz anda çalışmaya başlamalısınız. Çalışmalarınız düzenli olursa sizde o kadar başarıya yakın olursunuz.

Yorum Yap

Sende Düşünceni Paylaş

Yorumlar (1)

 1. 8 ay önce

  Makaleniz çok güzel gerçekten beğendim matematik benim için hep problem olmuştu umarım undan sonra daha iyi olur

Bir cevap yazın